KanserMedical Cannabis - Kenevir Yağı

Rick Simpson Yağı: Cannabis Oil (Kenevir Yağı)

1974 yılında, The Medical College of Virginia (Virginia Eyaleti, Tıp Üniversitesi)’ne; Cannabis yağının insan bağışıklık sistemine yaptığı zararları araştırması için, Milli Sağlık Kurumu tarafından kaynak aktarılır. Ancak, araştırma sonuçları geldiğinde, kanser hücrelerine sahip farelerde, THC tedavisi sonucu, tümörlerin gerilediği ve hiç tümör olmayan farelerde ise yaşam sürelerini %40 oranında artırdığı görülür.

DEA (Amerikan Uyuşturucu ile Mücadele Merkezi), derhal bu araştırmayı sonlandırır. Jack Herer‘in aktarımına göre de, 2 yıl sonra Başkan Gerald Ford, bütün halka açık cannabis araştırmalarını sonlandırır ve büyük ilaç şirketlerinin sentetik THC geliştirmelerine ayrıcalık tanır.


Rick Simpson

Rick Simpson, 25 yıl hastanede asbest borularının kaplanmasında çalışır ve ağır bir şekilde rahatsızlanır (1997).

Yoğun bakıma kaldırılır, sayısız tedavi uygulanır. Sentetik ilaçlarla Zombiye döndüğü yıllarda, günde 1000mg Tegretol aldığından neredeyse hiçbir şey hatırlamıyordu. Bir gün Kanada’da yayınlanan Dr. David Suzuki’nin “The Nature of Things“şovunu seyreder. İzlediği bölüm, Cannabis yağının ilaç olarak kullanması hakkında idi.

Rick Simpson
, bir türlü yanıt vermeyen tedavi ve içinde bulunduğu kötü durumu doktoru ile tartışır ancak doktoru ısrarla böyle bir tedaviyi ya da ilave desteği almasını onaylamaz. Ancak, 2001‘e gelindiğinde Simpson aldığı ilaçlardan ötürü, tam bir “Kimyasal Zombi“ye dönüşmüştür. Doktoru tarafından “artık bilinen bütün tedavi yollarının denendiği ve sonuçsuz kaldığı” konusunda bilgilendirilir.

Simpson, Cannabis Bitkisinin Yağını Çıkararak Kullanmaya Başlar

Vücudun alınan dozaja alışması için yavaş yavaş miktarını artırır. Simpson’un anlatımına göre, “sistemin kendisinden vazgeçmesinden sonra, yağ yapıp düzenli olarak kullanmaya başlar. Bir kaç ay içerisinde etrafındakiler farkı görmeye başlar. Ağrıları azalır, uyuyabileceği bir düzene girer. Kilo verir ve 20 yaş daha genç göründüğünü” söyler.

2003‘e gelindiğinde, vücudunun çeşitli yerlerinde kanser olduğundan şüphelenilen noktalar ameliyatla alınır. Gelen netice de kanser olduğu yönündedir. Simpson, Cannabis yağını söz konusu yaralara uygular ve bandajlar. Bir kaç gün içerisinde (4gün) söz konusu yaralarda hızla iyleşme gözlemler. Şişkinlik iner ve zaman içerisinde yaralar kapanır. Tekrar doktor kontrolüne gittiğinde, kanser temiz sonucu alır.

Rick Simpson Cannabis Yağı Tedavisi

Bu tarihten sonra, Simpson etrafındaki insanlara ücretsiz Cannabis Oil tedavisi uygular. Hatta 4. seviyeye ilerlemiş kanser vakalarında dahi %70 oranında iyleşme kaydeder. Tuttuğu istatistiklerde, tedavinin yaramadığı hastaların, kemoterapiye fazla maruz kalmaları veya gerçekten de çok geç kalınması sebebiyleydi.

Bu haberin yayılması üzerine Kanada Kraliyet Atlı Muhafızları, Simpson’un mülküne baskın düzenler, bütün bitkilere ve yağa el koyar. Ancak 2005’e kadar hiç birşey le suçlanamaz. 2007‘de ise devlet organizeli bir senaryo ile mahkeme karşısına çıkartılır. Mahkeme ve jüri tam bir senaryo üzerinde hareket eder. Simpson’un yardım ettiği 48 hastanın yeminli ifadelerini kabul etmeyeceğini açıklar. Dahası, Simpson’un tuttuğu notlar, videolar, hastaların durumlarına dair gelişmeleri de görmeyi reddeder. Jüri Simpson’u her konuda suçlu bulur.

Run From the Cure

Ancak internet sağ olsun, film yapımcısı Christian Laurette, Rick Simpson’un hikayesini “Run From the Cure” adıyla dünyaya yayar. Kısa zamanda yüzbinlerce insan tarafından izlenir. Kısa zaman içinde Jack Herer, Simpson’un en büyük destekçisi olur.

Esas heyecan verici gelişme 2009 yılında,  Madrid Biology at Complutense Üniversitesi biokimya ekibi Manuel Guzman liderliğinde, Cannaboidlerin Kanser Tedavisinde kullanmaya başlar. 1974’te Virginia da ki benzer çalışmaların ötesinde, bu tedavilerde gerçek kanser hastaları kullanırlar.

Sonuçlar Nisan 2009’da “Journal of Clinical Investigation”da yayımlanır. Söz konusu makalenin orjinaline buradan ulaşabilirsiniz: Makale İspanyol araştırmacılar, THC’nin kanser hücrelerini yok ederken, sağlıklı hücreleri koruduğunu gözlemledi. (Hight Times‘ Kasım 2013 Makalesinden alıntıdır.)

Simpson’un Tedavide Kullandığı Alanlardan Bazılarını Not Düşersek;

Cilt Kanseri, habis tümörler, Glaucoma, Arthritis, Internal Cancers (kategori 4 seviyesinde olanlar bile), Diyabetik Ülser, Diyabet vs.

Güncel bir dip not daha düşmek gerekirse;

ABD’li ünlü komedyen ve cannabis aktivisti Tommy Chong‘da kendisine konulan “prostat kanseri”ni Rick Simpson ile tedavi edeceğini televizyonladan ilan etmiştir. Tedavi sonucu Chong’un kanseri iyileşmiş ve 80 yaşına yaklaşan aktör halen düzenli olarak cannabis tüketmeye ve katıldığı her mecrada savunuculuğunu yapmaya devam etmektedir.


Nekadar ve Nasıl Tüketmeli

Her hastalığın ve hastanın durumu farklı olmasına rağmen, ortalama bir miktar söylenmesi gerekirse bunu gene Rick Simpson’un kendisine dayandıralım. Simpson’a göre ciddi rahatsızlıkların tedavisinde 60 gram Cannabis Yağının tüketilmesi gerekir. 60gram/ml yağın tüketilmesi de, yaklaşık olarak 90 gün sürüyor. Simpson günde 3 kere, yarım pirinç tanesi kadar bir miktarın alınmasıyla başlamayı öneriyor. Sabah, akşam ve yatmadan 1 saat önce olmak üzere her 8 saatte bir, günde 3 kere.

Söz konusu dozajla başlayan hastalar, yağın kendine getirdiği cannabis etkilerini daha az hissetmeye başladığı zaman, ki bu aşa yukarı 4 günde bir, aldığı dozayı katlar. Tabi hiç birimiz, aynı değiliz. Kimi bir kaç günde bu tolereyi geliştirirken, kiminde biraz daha uzun sürebilir. Simpson’un bu tedavilerde önerdiği İndica ağırlıklı Cannabis türleridir. Hastanın günde 1ml/gr doza ulaşması 3ila 5 haftayı bulabilir. Bu dozaja ulaşan hasta, aynı dozajda tedavisi bitene kadar devam eder. Söz konusu enformasyonun detayları için, Simpson’un sayfasını okuyabilirsiniz : Dozaj

Peki bu ilacı nasıl tüketebilir: Her hasta kendine en uygun yöntemi seçebilir. şırıngaya çekilmiş Rick S.Oil ağıza damlatılarak yutulabilir, Vape-pen ile veya vaporizer ile tüketilebilir. DAB olarak içilebilir vs.


Rick Simpson Yağı Yapımı

Google ve youtube araştırmaları ile size en doğru, temiz ve etkili görünen yöntemlerden dilediğinizi uygulayarak bu yağı oluşturabilirsiniz. Hepsine burada yer vermem imkansız. Ben kendi araştırmalarım neticesi, Türkiye’de rahatlıkla bulunabilecek malzemelerle yapılabilecek olanı buradan sizinle paylaşabilirim.

En iyi RSO, Budlardan Yapılır

Evet, genel içici zihniyetinde buna yaprak, trim artıkları ile yapma eğilimi olsada, biz burada medikal bağlamda üst kalite yağ nasıl yapılırı işleyeceğimizden, trimlerinizi canna-butter yapmanızı öneririm, keklerde felan kullanırsınız. Yani burada çıkartılmış olan yağ, tamamen sömeklerden oluşmuştur.

Cannabis yaprakları

A- Gereken Malzemeler

1- Cannabis Sömekler, blender veya grinderdan tamamen toz olmayacak ama küçük parçalar haline gelecek kadar, bir kaç saniye öğütülmesi.
2- %99,6 ve üstü saf alkol “izopril alkol”. İnternetten (misal gittigidiyor.com dan) bulabilirsiniz. 5lt alın dursun.
3-  Cam kavanozlar
4- Metal süzgeç, tahta kaşık, kahve filtresi kağıt, huni,
5- Ateş vermeyen elektrikli ısıtıcı (hot plate)
6- Paranız bolsa su damıtıcısı 

B- Aşağıdakileri derin dondurucuda ya da buzlukta dondurun:

1- Sömekler (iyi/ tam kurumuş olduklarından emin olun)
2- Alkol
3- kaşıklar, kaplar, filtrelere kadar. Damıtıcı veya ısıtıcıyı dondurmayacanız tabi.

Cannabis şişe

 Dip not: burada 1,5 Lt alkol görüyorsunuz ama kısa zamanda anladım ki, yetmedi elimdeki malzemeye. siz 2-3 lt dondurucuya atın. Fazlası göz çıkarmaz.

Cannabis kavanoz
Donmuş öğütülmüş sömekler.

C- Donmuş kavanozdaki sömekleri, üzerlerini kaplayacak kadar alkolle doldurun

Cannabis yapımı

Tahta kaşığınızla 3-4 dakika boyunca karıştırın ve iyice alkolün yedirildiğinden emin olun. Karıştırıp ezdiğinizde, sömekler çözülmeye başlar. İyice karıştırıp ezdikten sonra, dondurucuda 4-5 dakka daha bekletin.

D- Karışımı süzgeçe dökün, ve cam kavanoza süzdürün.

Cannabis yağı çıkartma

Tahta kaşıkla bastırarak sömeklerdeki yağı cam kavanozlara akıtın. Resimde gördüğünüz amber renkli sıvıyı elde edeceksiniz. Bu işlemde, tüm malzeme dondurulmuş olduğundan, alkolle çözdüğümüz sıvının içerisine Klorofil extrakt etmemiş oluyoruz.

E- Filtreden geçiriyoruz:

Süzgeçten geçirdiğimiz karışımın içindeki tortulardan kurtulmak için, hunimizi koyuyor, üstüne kahve filtremizi koyuyor ve yavaş yavaş temiz kavanoza aktarıyoruz. Tadaaa, içinde tortu, kıymık yok. Bunun da resmini koymayıvereyim.

F- Artık CAMI AÇARAK veya dışarda çalışma vakti geldi. (siga içip, çakmak çakıp havaya uçmayın):

Cannabis yağı yapımı
Cannabis yağı yapımı

Bu ilk evreyi, su damıtıcısıyla bitirebilirsiniz. Hatta kullanmış olacağınız alkolü geri kazanacağınızdan, ortalıkta alkol uçuşması derdiniz olmayacak. Ama biz olmayana göre minimumda neler gerek onla devam edelim. Yukarda ısıya dayanıklı cam kaplara alınmış Alkol/yağı Hot Plate üstünde düşük ısıda alkolün buharlaştırıldığını görüyorsunuz.

Herzamanki gibi, imkansızlıklar içerisinde yapmaya çalışacaklar için, bir kaç zihni sinir denemelerim olduğunu belirtmek isterim. Durun bir iki resmini atayım:

Cannabis yapımı
Cannabis yağı yapımı

Yukardaki zihni sinir fikirler, tam bir zaman kaybı, emek kaybı ve sıfır neticeli denemeler.

Dönelim hot plate üstüne aldığımız karışıma: bir kere ısınma başladı mı, alkol hızla buharlaşmaya başlar. Bu durumda camın açık olması, odaya sigara veya ateşle girmemeniz önemli. İdeali balkonda yapın derim.

Alkol seviyesi düştükçe, yağ katılaşmaya başlar ama alkolün baloncuklar yaparak kaçışını net olarak görürsünüz.

Cannabis yağı yapımı aşamaları

Videodan da izleyebilirsiniz:

Burada dikkat etmeniz gereken noktalar, alkolün tamamen buharlaşmasına müsade etmemeniz. Zira bu hzlı uçuşma, yağınızda yanmaya sebebiyet verebilir. Bundan kaçınmak için, üstteki gibi bir kabı dolduracak kadar olduğunda, cup warmer ısıtıcıya (şu kahvenizi üstüne koyduğnuzda sıcak tutan zamazingo) aktarmanız ya da hot plate ısısını iyice düşürmeniz gerekir.

Eğer alkol azalmaya başlamışken, kabı ısıtıcı üzerinde unutur ya da, ısıyı fazla kaçırırsanız BOOOM, yağ kabarcıkları mısır patlağı gibi her yana saçılır, şekil 1-A da olduğu gibi :=)

Cannabis yağı yapım aşamaları

Perde, ısıtıcı, yerler her taraf cannabis oil oldu, heder oldu canım çalışma. Gerçi bu ikinci kap idi… neticede aşağıdaki resimdeki kadar ufak bir miktarını kurtarabilmiştim 🙂

Cannabis yağı

G- BİTİŞ: Cup Warmera alma veya Hot Plate ısısını iyce düşürme:

Ufak kabımıza aldık, hot plate veya cup warmerda yerini hazırladık. Karışıma 5-10 damla su ekliyoruz. Alkol yavaş yavaş buharlaşmaya devam ederken, ısı damattığımız suyu kaynatma derecesinden düşük olduğundan, alkol tamamen uçtuğunda kalan yağın yanmasını önlemiş olursunuz. O kadarcık suyun buharlaşması da uzun sürmez. Bu süreç 24 saat bile sürebilir. Sabırlı olun.Alkolün buharlaşması azaldığnda, baloncuklar da azalmaya başlar. Yağ katılaşmaya başlar. Yakından iyice gözlemleyin, kabarcıklar durduğu vakit yağınız hazır demektir.

Cannabis yağı kavanoz

Ben çıkan yağı amber cam kavanozda saklıyorum (karanlık ve serin bir yerde). Neden amber? tabiki de ürünü UV ışınlardan korumak için. Buzdolabında saklayabilirmisiniz? Saklayabilirsiniz.

Cannabis oil

Daha sonra ürününüzü ister pipe ile, cannabis üstüne damlatarak içebilir, isterseniz Vape Pen ile tüketebilirsiniz. Tercih sizin.

Son olarak, bu yağı hazırlarken faydalandığım tekniğe dair videoyu aşağıda paylaşarak konuyu bağlıyorum.

Unutmayın, yukarıda anlatılan ilaç olarak kullanılması ile ilgili konular gerçektir. Bugüne kadar cannabisin illegal tutulması ve kullanıcıların hapislerde sürünmesi için 1 Trilyon dolar harcamış olan ABD’de eyaletler yavaş yavaş insanlarının bu çiçeğin medikal faydalarından yararlanmasının önünü açmaktadır. Medikal olarak pek çok eyalette yasallaşmasına rağmen, çiçeğin bütünüyle yasadışı olmaktan çıkmasına da çok yakın gözle bakılmaktadır.

Hiç bir faydası olmasa bile, ağır kronik ağrıları olan, yiyemeyen, uyuyamayan, moralsiz ve motivasyonsuz kalmış hastalarda, destek olarak kullanılması bile çok büyük pozitif etki yaratacaktır.


Decarboxylation

Decarboxylation nedir ve uygulanması neden önemlidir?

Artık şimdiye kadar öğrenmiş olduğunuzu varsaydığımız gibi, Cannabis çoğunlukla; THC-A(asit) ve CBD-A (CBD Asit) içerir. Decarboxylation, ürünün içeriğindeki  Carboxylic Asidi çıkararak, THC-A’yı THC’ye ve CBD-A’yı da CBD ye dönüştürür. Bu dönüşüm; son ürünün beyin/kan engelini aşarak reseptörler tarafından mükemmel bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Bu yüzden yakarak içilmeyen cannabis ürünleri, mutlaka Decarb edilmelidir.

Yukardaki yöntem üzerinden anlatmaya devam edersek, içinde hala yeterince alkol içeriği bulunan kabı, önceden ısıtılmış fırında (120 C derece) 40-60 dakika boyunca Decarb edebilirsiniz.


Önemli Hususlar:

1- fırının içinin ayarladığınız sıcaklıkta olduğundan mutlaka emin olunuz. Fırınlar 10+/- farklı gösterebilir ya da ısıtabilir. Bunun için fırın termometresi alabilirsiniz.

2- Yağı ya da kuru hasadı asla 148 derece (ve üstü) ısıya maruz bırakmayınız! Bu THC’nin buharlaşmasına, ilacınızın kalitesinin kaybolmasına yol açacaktır.

Decarb bittiğinde elinizdeki ürünün içindeki THC-A, yüksek oranda THC’ye dönüşmüş ve maximum medikal faydayı görebilirsiniz demektir.

Kenevir (Cannabis) hakkında ki bu yazılarımız ilginizi çekebilir:

Kaynak: https://jointcan06.blogspot.com

İlgili Makaleler

20 Yorum

 1. Merhaba, Yurtdışında veya yurt içinde temin edilebilme imkanı nedir. Kronik Lösemide kullanmak istiyorum

  1. E-mail adresiniz nedir Turhan bey? size yurt dışında yardımcı olacak bazı bağlantılar verebilirim

 2. Qocam psp hastası. Ona ıyı gelebilirmi denemek istiyiyorum . Nereden elde ede bilirim. Azerbaycanda yawayırıq

 3. “Üç yıl önce, bir prostat biyopsisinden sonra, agresif Aşama III adenokarsinom teşhisi verildi. Ne yapacağımı bilemedim. Ürolog radyasyona başlamam için randevu aldı ve belki kemo. Sonra bir arkadaşım bana esrar söyledi Kanseri tedavi eder, tıpkı astrositomların esrar tedavisinin ilk çalışmalarının (inoperabl beyin kanseri) ilk kez cesaret verici sonuçlarla yayınlandığı, tıbbi tedaviden ölmek yerine esrar tedavisini yapacağım karar verdim. Nerede bazıların alınacağı, bölgede bir dispanser yoktu, ama bir arkadaşım bana esrar tereyağı yaptı, bu yüzden hoşgörüye kadar sürdüm, üç ay içinde primer kanser gitti, sadece küçük metastatik lezyonlar kaldı. Rick Simpson yağı için bir tedarikçi bulmuş ve önümüzdeki üç ay içinde metastazı kesmiş.

 4. Adım Hans Juergen, Aşama 2 meme kanseri ve karım yıllardır acı çekmekte ve mücadele etmekte, kenevir yağı ile tedavi edilen Dr. Rick’ten elde edilen kenevir yağı, kenevir yağı harika bir ilaçtır. Hükümeti ve onların çılgınca politikalarını cehenneme sokmak için, sadece kanseri tedavi etmekle kalmayacağına dair yüzde yüzden fazla güvence altına alınmış bir ilacımız var, ancak kemoterapi, radyasyon veya birçok ameliyat için artık çok fazla para harcamanıza gerek yok işe yaramazsa. Nereden satın alınır, şu kişilerle iletişim kurun: (ricksimpsoncannabisoil@usa.com) Ailem artık yepyeni bir şey, bu yüzden endişelerini bırak ve ilaçlarını al ve aileni aile uyumuna saygı göstermeyen ölümcül hastalıktan kurtar. Günlük yaşamınızda kenevir yağı kullanarak sağlığınızı daha iyi bir hale getirin. Her tür kanser tedavisi için Dr. Rick ile irtibata geçin: (ricksimpsoncannabisoil@usa.com). Teşekkür ederim.

 5. Babama bir yıl önce evre 3 kolon kanseri teşhisi kondu, çok zor bir yolculuk geçirdi. İki tur kemoterapi gördü, bir tur ya da Y90 Radyasyon ve şimdi karaciğer yetmezliği yaşıyor. Sarılık, iştahsızlık ve depresyon semptomlarından birkaçıdır. Başka hangi tedavi seçeneklerine sahip olduğunu merak ediyorum (örneğin karaciğer nakli veya klinik bir deneme gibi) ve ayrıca ne kadar süre yaşaması gerektiğini merak ediyorum. Babam benim en iyi arkadaşım ve kahramanım, sevdiklerinizin de yaptığı gibi dayanıyor. Ancak bu kenevir yağını, Kanada’da bir vücut yağı olarak gönderilen ve teslim edilen bir vakftan sipariş ederek kurtarmaya geldi. ve şimdiye kadar ilacın etkili olduğu kanıtlandı. Babamın daha önce yapamayacağı şeyleri yapabileceğini biliyorum, o kadar mutluyum ki, bu ortamı kullanmaya karar verdim, tüm kanser hastasını uyarmak için iyi bir kenevir yağıyla kesinlikle kanseri yenebilirsiniz. Bu ilaca ihtiyaç duyarsanız, daha fazla bilgi ve teslimat süreci için bu e-posta ile vakıf ile iletişime geçebilirsiniz: (ricksimpsoncannabisoil@usa.com) Daha fazla bilgi ve teslimat süreci için. Kanser tanısı konulan tedavinin büyük rick simpson kenevir yağı yardımı olduğu tespit edildi.

 6. Arkadaşlar bizde aldık ablam 4. evre Akciğer kanseri 10ml 400 Euro ama en az 50 ml 3 aylık tedavi için yeterli
  ablam şuan çok iyi allah bozmasın 3 haftalık kullanımdan sonra çekilen PET te tümör 1 cm geriledi
  tavsiye ederim herkese
  isteyenler bana ulaşabilir 0544 451 40 21

  1. Gördüğüm kadarıyla 5 ml’i €150-€200 Hollanda fiyatı. Tabii Türkiye’de ne kadara tedarik edilir bilemiyorum ama saflık önemli. Güvenmediğiniz yerlerden almayın. Ve tedavi süresince %50 CBD %50 THC formulü uygulamanızı tavsiye ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu